راهنماي كاربران در سامانه مشاهده صورتحساب حقوق

1- چنانچه كاربر جديد هستيد، مي‌بايستي از طريق لينك "كاربر جديد" اقدام نمائيد. سپس شماره پرسنلي و پست الكترونيك كه صورتحساب حقوق به آن ارسال مي‌شود، را وارد نماييد. در صورت ثبت اطلاعات درست يك ايميل حاوي كلمه عبور موقت به پست الكترونيك جنابعالي ارسال خواهد شد. اعتبار اين كلمه عبور 24 ساعت بعد از ارسال كلمه عبور مي‌باشد.

2- بعد از دريافت كلمه عبور موقت در پست الكترونيك خود مي‌توانيد با استفاده از شماره پرسنلي و كلمه عبور موقت ارسال شده در سامانه وارد شويد. جهت ورود به سامانه لازم است كد امنيتي را وارد نماييد. (اين كد به حروف كوچك و بزرگ حساس نمي‌باشد)

3- بعد از ورود در ابتدا مي‌بايستي كلمه عبور موقت ارسال شده را تغيير دهيد. تا هنگامي‌كه كلمه عبور موقت خود را تغيير نداده ايد دسترسي به امكانات موجود در سامانه مانند صورتحساب حقوق، مقدور نمي‌باشد.

4- هر كاربر مي‌بايستي يك سوال محرمانه را از بين سوالهاي موجود انتخاب و جواب آن را وارد نمايد. لازم است در انتخاب سوال و تكميل جواب دقت نماييد زيرا در صورت فراموشي كلمه عبور، پاسخ به سوال محرمانه جهت دريافت كلمه عبور جديد الزامي‌ مي‌باشد.

5- با كليك بر روي آخرين صورتحساب آخرين صورتحساب موجود هر كاربر در سامانه قابل مشاهده مي‌باشد. در صورتي كه نياز به مشاهده صورتحساب‌‌هاي سالهاي گذشته باشد، مي‌توان بر روي سال مورد نظر كليك كرد. در صفحه مشاهده شده، ليست ماههايي كه براي هر كاربر صورتحساب وجود دارد، به صورت فعال نمايش داده مي‌شود.

6- چنانچه كلمه عبور خود را فراموش كرده ايد، لازم است در صفحه اصلي و از طريق لينك "فراموش كردن كلمه عبور" اقدام نماييد. سپس لازم است (1)شماره پرسنلي، (2)آدرس پست الكترونيك، (3)چهار رقم سمت راست حساب بانكي (درج شده در صورتحساب حقوق)، (4)شماره ملي و (5)همچنين پاسخ سوال محرمانه (در صورت پاسخ به سوال محرمانه) را وارد نمائيد. بعد از بررسي صحت اطلاعات يك ايميل حاوي كلمه عبور موقت به آدرس پست الكترونيك ارسال خواهد شد.

7- در انتهاي كار با سامانه، به جهت حفظ امنيت و پايان جلسه كاربري اختصاص داده به شما، حتما بر روي لينك "خروج از سامانه" كليك نماييد و از سامانه خارج شويد.


امور فناوري اطلاعات و ارتباطات شركت ملي گاز ايران - گروه سيستم هاي وب